İLAHİYAT FAKÜLTESİ
2014-12-24

Arapça Sinema Günleri || Arapça Alt Yazılı Film Gösterimi - 1 

İLAHİYAT FAKÜLTESİ
ARAPÇA SİNEMA GÜNLERİ ETKİNLİĞİ - 1

 

Fakültemizin Arap Dili ve Belagatı ABD hocalarından Osman ARPAÇUKURU hocamız tarafından NKÜ İlahiyat Fakültesi ARAPÇA SİNEMA GÜNLERİ'nin ilk etkinliği 24 Aralık 2014 günü saat 14.00 - 15.30 arasında Ziraat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlik Arapça Şarkılarla başladı. Ardından hocamız kısa bir konuşma yaparak etkinlik hakkında bilgi verdi. Hocamız konuşmasında etkinliğin Arapçanın öğrenilmesine olan katkısının yanı sıra ilahiyat fakültesi hocalarının ve öğrencilerinin "ilahiyat fakültesi ailesi" olarak kaynaşmasına da katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Ayrıca "Bu, Arapça Sinema Günleri'nin ilk etkinliği, son değil, her ay en az bir Arapça film gösterisi ile beraber olacağız" diyen hocamız Arapça Sinema Günleri etkinliklerinin her ay devam edeceğinin de müjdesini verdi.

Hocamızın konuşmasının ardından etkinlik, Salahaddin adlı Arapça altyazılı Arapça çizgi filmin izlenmesi ile devam etti. Yaklaşık 60 dakika süren 2 bölümün izlenmesinin ardından Arapça Sinema Günleri etkinliğinin ilki sona erdi. 

Bir sonraki etkinlik ayı, Mart olacak. Tarihi, saati ve yeri duyurular sayfasından ilan edilecek.